Mój Żnin i Moja Gwara

kącik internetowy Mirosława Kaźmiyrza Binkowskiego

Menu strony

Treść strony

Mój Żnin i Moja Gwara

Swoją stronę dedykuję zarówno obecnym mieszkańcom Żnina i Ziemi Pałuckiej, jak też tym, którzy jak ja, tylko część swojego życia spędzili na Pałukach, a dziś rozrzuceni po świecie z sentymentem wracają wspomnieniami do swej Małej Ojczyzny.

Niech mój internetowy kącik będzie przystanią dla tych wspomnień. Niech będzie wędrówką po malowniczej, bogatej w zabytki, jeziora i lasy krainie Pałuk oraz przewodnikiem po niegdysiejszej mowie jej mieszkanców.

-

Niech będzie przechadzką po dawnym i współczesnym Żninie, którego ikoną była, i będzie już pewnie na zawsze, prastara, jedyna w swoim rodzaju, stojąca w samym sercu miasta Baszta.

-

Niech będzie też hołdem złożonym pradawnej mowie mieszkanców tej ziemi - gwarze pałuckiej.

-

PODZIĘKOWANIA

Mój internetowy kącik, poza moimi własnymi zdjęciami, ilustrują też zdjęcia pana Andrzeja Łuczaka, pana Leonarda Łuczaka i pani Barbary Filipiak, oraz zdjęcie z zasobów archiwum Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, udostępnione mi dzięki uprzejmości dyrektora tej placówki, pani  Grażyny Szafraniak. Dysponentom praw autorskich tych zdjęć serdecznie dziękuję za zgodę na publikację.

Ścieżka nawigacji

Licencja na treści strony

Wszystkie treści serwisu będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported

Stopka strony

Mój Żnin i Moja Gwara - kącik internetowy Mirosława Kaźmiyrza Binkowskiego; Żnin, Pałuki, gwara pałucka, słownik gwary pałuckiej, książki gwarą, wiersze gwarą, dawny Żnin, historia Żnina, kultura ludowa Pałuk, Żnin

przewiń stronę na początek